08 Mar, 16

Za co mężczyźni kochają swoje kobiety?


Wygląd?

Wygląd to wisienka na torcie. Na pewno pomaga przy pierwszym spotkaniu, jest miłym dodatkiem do codziennego życia. Jednak absolutnie nie jest najważniejszym czynnikiem za który mężczyźni kochają kobiety. Jeżeli poza wyglądem kobieta nie wnosi wiele do codziennego życia, jest jedynie wymarzoną partnerką na jedną noc. Mężczyźni od swoich idealnych partnerek oczekują czegoś więcej… Z pustej lalki bardzo szybko uleci powietrze, a echo dudniące z jej wnętrza przyprawi nawet najbardziej wytrwałych o ból głowy.

Partnerka do rozmowy.

Mężczyzna, wbrew powszechnej opinii, lubi wygadać się swojej partnerce. Kochamy empatię w naszych kobietach. To, że możemy z nimi rozmawiać o wszystkim. Związek, w którym oboje partnerów ze sobą otwarcie rozmawia, słuchając się wzajemnie to w obecnych czasach rzadkość. A właśnie to wsparcie i zrozumienie w jej oczach daje nam siłę i energię do działania.

 

 

Poczucie humoru

Nic tak nie rozświetla nawet najciemniejszych chwil jak odpowiednia doza dobrego humoru i dowcipu. Jak wiemy, na tą samą sprawę spojrzeć można z 1000 perspektyw. Weselej jest iść przez życie razem, uśmiechając się do siebie, znajdując pozytywne strony każdej sytuacji. Dla mnie najlepszym sposobem na rozładowanie domowych napięć był zawsze wspólny śmiech. I jest jeszcze coś… Ten „specjalny” uśmiech, który masz tylko dla niego…

 

 

Opiekuńczość

Samcy alfa – czasem nawet alfa i omega 🙂 Znosimy codziennie wiele stresu, trudu codziennego życia… Z odwagą brniemy przez kolejne dni na naszych barkach dźwigając całą rodzinę (przynajmniej lubimy tak o sobie myśleć 🙂 ). Niosąc ją ku lepszej przyszłości. Zdarza się czasami jednak, że jakaś groźna bakteria albo wirus zaatakuje nasz organizm i z providera – superbohatera zamieniamy się w niemowlę. Wymagamy wtedy dużo ciepła, opieki i troski. Przysłowiowa zupka do łóżka, podanie leków, telefon z pracy w którym pytasz jak się czuję… Poczucie bycia kochanym sprawia, że jak tylko staniemy na nogi mamy jeszcze więcej siły by iść pod prąd przez życie… bo wiemy dla kogo… i że warto!

 

Kobieto… puchu marny…

W dobie przemieszania ról płci męskie „ego” nadal ma zakodowane, by dominować. By czuć że trzymamy rękę na pulsie i nad wszystkim panujemy. Dobrze wiesz, że czasami chłopak nawet nie ma okazji się wykazać. Bo jesteś samowystarczalna, silna, zaradna i często bardziej odporna na stres nawet niż swój partner. W takim przypadku… Pozwól mu być bardziej męskim. Daj mu przysłowiowy słoik do odkręcenia albo poproś o naprawienie kontaktu w domu. Niech się wykaże swoją męskością. Pozwól mu się Tobą zaopiekować. Pokaż, że potrzebujesz jego ciepła i że to w jego ramionach lubisz kryć się przed całym złem tego świata. Właśnie za tą kruchość. Za te drobne chwile słabości Was tak kochamy.

 

DSC04773

 

Umiejętności kucharskie

Wspomniane w poprzednim akapicie pomieszanie ról płci czy też pęd życia często nie pozwalają regularnie cieszyć się wspólnym posiłkiem. Postaraj się jednak przygotować coś specjalnego dla niego raz na jakiś czas. Nawet jeśli nie umiesz gotować, partner z pewnością doceni Wasze serce włożone choćby w naleśniki z dżemem… Oczywiście serce w naleśnikach jest tu metaforą! Mam nadzieję, że zdążyłaś doczytać 😉 Kochamy Waszą kuchnię i Nasze Kuchareczki… I na pewno nie będziemy dłużni za wszystkie te wspaniałości którymi nas uraczycie.

 

 

Zadbane kobiety

No tak… Masz już swojego mężczyznę. Podpisał się nawet na dokumencie i jakby tego było mało nawet zarzekał się przed Najwyższym, że nie opuści Cię aż do śmierci. Nie oznacza to jednak, że powinnaś sobie odpuścić i obrosnąć w piórka… Albo jeszcze gorzej – w tłuszcz! Nie zrywaj też kontaktów z fryzjerką i kosmetyczką… Bądź taką, jaką Cię pokochał. Widząc Twoje starania on też chętniej zadba o siebie. Przecież przyjemniej jest tulić mężczyznę swoich marzeń, nie garbatą karykaturę Świętego Mikołaja. Mężczyźni cenią sobie zadbane kobiety. Dzięki temu nie tracicie – a nawet zyskujecie na swojej kobiecości. A to przecież w Was tak kochamy..