23 Maj, 18

Ludzie z pasją tworzą te meble


Pasja, zamiłowania, hobby czy marzenia kształtują naszą osobowość i dodają nam sił ubarwiając naszą czasem szarą codzienność. Kto z nas, w dzisiejszych zabieganych czasach ma chwilę, by pielęgnować swoje zainteresowania, kiedy na głowie ma dom, dzieci, psa, ogród itp. Weszło nam już w krew to, że tworzymy iluzję bycia w ciągłym biegu. Często rezygnujemy z naszych zainteresowań na rzecz czynności, które są ważniejsze czy bardziej praktyczne. Jednak częściej do takiego obrotu spraw motywuje nas poczucie obowiązku, niż chęć. Następstwem takiego podejścia  do życia bywa fakt, że ”cierpimy” z powodu np. wypalenia zawodowego, niedowartościowania, stresu czy presji. Wszystkie te ”atakujące” nas negatywne emocje powodują, że zaczynamy na nowo ”walczyć o byt” i tak koło się zamyka. Pasja jest czymś wyjątkowym, tak jak człowiek, który jest nią przesiąknięty… Jest to zamiłowanie do czynności –  zajęć czy przedmiotów, które pochłania nas  bez reszty. Ludzie z pasją mają własny wspaniały świat.

foto

Kiedy zaczynałam pracę w DORAM DESIGN, pierwszą rzeczą która mnie zaskoczyła to niesamowici i radośni ludzie. Wszyscy byli szalenie życzliwi, pomocni i bardzo cierpliwi. Dzisiaj, kiedy jestem jedną z „drużyny”, chyba wiem z czego to wynika ,praca sprawia nam  przyjemność. Tworzymy piękne, wygodne i niepowtarzalne meble. Przykładamy ogromną wagę do wykonania produktu finalnego. I może właśnie dlatego, że nasza praca daje nam dużo satysfakcji, nie poprzestajemy na tym i rozwijamy nasze talenty.

Joanna

Jedna z moich koleżanek powiedziała mi, że swoją pasję traktuje jako wyzwanie i to w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Inna zaś zwróciła mi uwagę, że hobby jednoczy nas z innymi ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania. Dzięki blogom czy portalom społecznościowym możemy  wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami, co łączy nas i poszerza nasze horyzonty. Natomiast moje wielorakie zamiłowania traktuję również jako rodzaj terapii, która pozwala mi ”zatrzymać chwile” i wyzwala we mnie ekscytację, a to daje mi ogromną frajdę.W naszej małej społeczności są wielkie talenty :

  • Maria zajmuje się metkowaniem, pakowaniem i zabezpieczaniem gotowych produktów przed ich ubrudzeniem czy zniszczeniem. Za to po pracy z wielką lubością tworzy na szydełku przepiękne serwetki.

IMG_5718Maria

  • Gienia to nasza krojcza – precyzyjnie i z dbałością o szczegóły wykrawa elementy tkaniny według szkiców i szablonów. Za to powrocie do domu, mogłaby nie wychodzić z ogrodu.

IMG_5702

Gienia

  • Krysia zajmuje się szyciem i robi to z wrodzonym talentem i dokładnością. Dlatego kontynuując tradycje rodzinne w hafcie krzyżykowym nie ma sobie równych.

IMG_5672

Krystyna

  • Kasia również szyje i jest w tym mistrzynią a po pracy to istna kopalnia talentu ponieważ wyszywa haftem krzyżykowym, szydełkuje i ”dzierga” na drutach.

IMG_5691

Katarzyna

  • Ja poza tym że cały czas doskonalę sztukę szycia to zajmuję się fotografią, ornitologią a także daję duszę aniołom i maluję na szkle.

IMG_5750

Joanna Piekaruś