12 Cze, 17

Jak dbać o meble ogrodowe? Środki czystości.


Meble ogrodowe Doram Design są trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz silne nasłonecznienie. Mimo to ich utrzymanie w doskonałym stanie mogło sprawiać Państwu trudności – choćby w poszukiwaniu odpowiednich środków czyszczących czy preparatu do drewna teakowego, z którego zbudowane są niektóre blaty i podłokietniki.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom postanowiliśmy wprowadzić przetestowane przez nas skuteczne środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli. Ich skład chemiczny został opracowany przez włoską firmę zajmującą się produkcją specjalistycznych preparatów chemicznych.

technorattan

Wyciągając meble przed sezonem, po przechowywaniu ich „pod chmurką” lub w pomieszczeniu do tego przeznaczonym, meble są pokryte kurzem lub innymi zanieczyszczeniami które stopniowo osiadały na powierzchni plecionki. Polecaliśmy używanie lekkiego detergentu z wodą a do usuwania kurzu wodę pod ciśnieniem. Dobraliśmy skład preparatu czyszczącego UNI, który nie tylko skutecznie zmywa cały brud i zanieczyszczenia, ale i odświeża kolor plecionki. Umyte nim meble będą wyglądały jak nowe po kilku pociągnięciach gąbki. Ja osobiście stosuję go szerzej – na prywatne potrzeby. Od zmywania „niezmywalnych” plam z tłuszczu na kafelkach po odświeżanie gumowej podeszwy i czubków butów w tenisówkach. Zakup tego preparatu można więc rozważyć nawet w przypadku zimowania mebli pod markowymi pokrowcami 🙂

teak

Najwięcej uwagi wymaga drewno teakowe. Jest to najbardziej wytrzymały rodzaj drewna, jednak chcąc utrzymać „fabryczny” stan naszego blatu / podłokietnika powinniśmy się nim zainteresować choć raz na trzy miesiące. Przygotowaliśmy trzy środki, których użycie pozwoli Państwu długo cieszyć się nienagannym stanem drewnianych elementów mebli. GENT – środek czyszczący, zmywający plamy i zabrudzenia trudne do usunięcia innymi środkami. WHITER – wybielająco – rozjaśniający. Drewno teakowe pod wpływem działania promieni słonecznych powoli szarzeje, do przywrócenia mu naturalnego koloru używamy właśnie tego środka. Wystarczy jedna aplikacja, by stół wyglądał jak nowy.

Preparat od którego powinniśmy zacząć użytkowanie stołu – dla naszej wygody – to DRYMAX. Nałożony na nowy bądź odświeżony blat tworzy warstwę hydrofobową. Ta niewidzialna powłoka chroni drewno od zanieczyszczeń i wody. Woda zamiast wsiąkać w deski, pozostaje skroplona na powierzchni i bardzo łatwo spływa. Podobnie jest z innymi płynami – winem, kawą i innymi napojami mogącymi przysporzyć potem problemów z plamami.

Wprowadziliśmy też usługę konserwacji wstępnej mebla tym preparatem przed dostawą. Dzięki temu otrzymają Państwo już zabezpieczony produkt.

nierdzewna

Ostatni ale równie przydatny preparat to SHINE+, który konserwuje i zabezpiecza stal nierdzewną. Jeśli wybrali Państwo meble wykonane z tego materiału, SHINE+ nada im blasku i zabezpieczy przed powstawaniem na nich odcisków palców i plam.

Mamy nadzieję, że nowe środki będą się cieszyły Państwa uznaniem. Dołożyliśmy wszelkich starań by ich jakość szła w parze z tą prezentowaną przez nasze meble.

Zapraszamy do kontaktu z nami i życzymy miłego użytkowania mebli Doram Design 🙂

Ceny preparatów i więcej informacji: http://doramdesign.pl/srodki-czystosci/