12 Maj, 15

5 powodów dla których warto zorganizować przyjęcie komunijne w ogrodzie


Któż z nas nie pamięta I Komunii Świętej…

Białej sukni i pięknie przystrojonego kościoła. Co prawda ja  zdecydowanie bardziej pamiętam komunię moich synów. Najpierw cały rok przygotowań, nauki i prób w kościele. Dla mnie jako mamy najwięcej trudności przysporzyło znalezienie odpowiedniego miejsca na przyjęcie. Postawiłam na wytworną restaurację, menu bardzo wyszukane, wszystko było naprawdę piękne i smaczne. W ferworze przygotowań, nie pomyślałam o tym, że ośmioletnie dziecko, jego kuzynki i kuzyni nie są w stanie wysiedzieć przy stole dłużej niż godzinę.Restauracja położona w centrum, nie było więc możliwości aby dzieci wyszły pobiegać.  Pomimo zamówionych przekąsek, musieliśmy opuścić restaurację dużo szybciej niż zaplanowaliśmy. To jeden z wielu powodów dla których chciałam Was zachęcić do zorganizowania przyjęcia komunijnego w ogrodzie.

Choć tych powodów jest wiele więcej:

1.Nie będziecie musieli wymyślać skomplikowanego menu bo w ogrodzie możecie zaserwować lekkie proste potrawy.

Kiedy wiesz już ile osób będzie na przyjęciu to zastanów się nad przygotowaniem takiego menu.
Najważniejszy jest tort a najlepiej jak będzie biały. Przepis na prosty tort znajdziecie tutaj http://lawendowydom.com.pl/biale-przyjecie-jak-sie-do-tego-zabrac/
Poza tym potrawy pozostałe potrawy powinny być równie proste. Na pierwsze danie np. Prawie biały:-) krem z pietruszki z odrobiną wędzonego łososia do nadania charakteru. Sprawdzony na wielu przyjęciach.  Dla tradycjonalistów bezpieczny rosół z pachnącą pietruszką. Możemy pokusić się o potrawy z grilla. Niektórzy twierdzą, że to narodowy sport Polaków. Hm… Nię będzie więc gril.

Dania, które mi się spodobały,gdyż są łatwe w przygotowaniu i nieco bardziej oryginalne  i do tego zdrowe znalazłam w czasopiśmie zwierciadło.

  • Roladki z cukinii z owczym serem i suszonymi pomidorami,
  • Łosoś w marynacie cytrynowo-porowej,
  • Halloumi z brzoskwiniami,
  • Grilowane owoce: banany i ananasy z miodem i odrobinką chili.

Jako napój proponuję lemoniadę: kilka listków świeżej mięty-porawi trawienie, melisy-delikatnie uspokoi,  cytryny dla energii i miodu dla osłody.

2.Nie będziecie musieli też przejmować poplamionym obrusem, bo go nie będzie.

Nie musi być, aż tak oficjalne jak w restauracji. Jesli masz ładny stół ogrodowy nie trzeba przykrywać go obrusem. My użyliśmy białego zestawu ogrodowego a dodatkami nadaliśmy odpowiedni dla tego dnia charakter. Zastawa stołu może być dostosowana do płci dziecka. Moja propozycja dla dziewczynki to piwonie na stole, motyw różowych kwiatów potórzony na zastawie. Różowe sakiewki a w nich prezent dla gości. Ja uwielbiam kwiaty ustawiłam różne na „drabince” nawet kwiaty jabłoni, których o tej porze roku mamy pod dostatkiem. Moja propozycja, aby po zjedzonym posiłku dorośli goście usiedli na wygodnych sofach ogrodowych a dzieci do zabawy.

3.Nie będziecie musieli upominać swoich dzieci, aby ładnie siedziały i się nie wierciły, gdyż po zjedzonym posiłku będą miały dużo swobody i przestrzeni.

Pomysły na zabawy (> zobacz ciekawe propozycje zabaw na świeżym powietrzu <) Wasze dziecko będzie za to wdzięczne.

4.Jak ktoś będzie chciał sobie porozmawiać z dawno nie widzianym krewnym, może po prostu pospacerować po ogrodzie.

Zieleń ogrodu wpływa na nas odprężająco, a w tak przepełnionym emocjami dniu to z pewnością się przyda. Przestrzeń ogrodu pozwoli na zabawę dzieciom, a dorosłym pozwoli na swobodę konwersacji. Skoro ogród nas uspokoi to nie musimy się również obawiać trudnych tematów rodzinnych. Bedzie zbyt  dużo pozytywnych bodżców : śpiew ptaków, kolorowe kwiaty, aby ktoś mógł mieć na takowe ochotę.

5. Nadasz przyjęciu jedyny w swoim rodzaju charakter, bardziej swobodny niż w restauracji.

Dzięki meblom ogrodowym i dodatkom, będzie elegancko i uroczyście, dzięki Waszemu ogrodowi swobodnie i radośnie. Pamiętajcie jeszcze, że gril powinien być oddalony nieco od miejsca gdzie siedzą goście z powodu dymu. Daje to dodatkową korzyść, gdyż Panowie wówczas stają się strażnikami grilowanych potraw i mają chwilkę na swoje męskie tematy. Panie wtedy mogą swobodnie poruszać równie interesujące kwestie, np. o trendach w modzie, designie, albo poprostu co słychać u dawno nie widzianej cioci Krysi.

Chyba już nikt nie ma wątpliwości co do tego, że warto pokusić się o organizację takiego przedsięwzięcia. Ja niestety muszę już kończyć bo przyszli sąsiedzi pożyczyć stół na przyjęcie komunijne ich synka Pawła.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę aby Wam się udało 🙂

PS. Na zdjęciach zestaw mebli ogrodowych Barcelona